Tag: integracja


Trzecia część cyklu o możliwościach integracyjnych ePUAP. Podsumowanie usług web-service i komunikacji przez skrytki.Read more...   Read more...  

EPUAP gościł już na łamach bloga w przekrojowym tekście, w którym starałem się przytoczyć opinie i klimat jaki powstał wokół projektu wdrożenia systemu. Rozwijając ten temat postanowiłem umieścić notatki, które zebrały się „w szufladzie" przy okazji moich przygotowań do realizacji jednego z projektów.

Opis przedstawia architekturę ePUAP z puntku widzenia integratora z odległości popularnego lotu ptaka. Jest tu lista składników i nieco o tym jak je łączyć.

Read more...  

Od wczoraj na blogu pojawiła się funkcja komentowania wpisów. Poszukiwania najlepszego mechanizmu dla komentarzy naprowadziły mnie na zewnętrzny system Disqus, który wygrał z konkurencyjnym IntenseDebate, Echo i joomlowym JCooments.
Szukałem przede wszystkim systemu wygodnego w użytkowaniu (najlepiej zintegrowanego z portalami społecznościowymi), z ochroną przed spamem i możliwością moderacji wpisów.

Read more...