Tag: TechBlog

Marcin Stępień

Inżynier oprogramowania, niezależny konsultant i przedsiębiorca.

Absolwent Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych (kierunek Inżynieria Oprogramowania). Zainteresowany teoretycznymi podstawami informatyki, sieciami semantycznymi oraz wpływem technologii na społeczeństwo.

Założyciel Fundacji WhenVisited. Od 2005 lat właściciel firmy smart.biz. Kontraktor.

email: marcin.stepien@smart.biz.pl

View Marcin Stępień's profile on LinkedIn

 

Od wczoraj na blogu pojawiła się funkcja komentowania wpisów. Poszukiwania najlepszego mechanizmu dla komentarzy naprowadziły mnie na zewnętrzny system Disqus, który wygrał z konkurencyjnym IntenseDebate, Echo i joomlowym JCooments.
Szukałem przede wszystkim systemu wygodnego w użytkowaniu (najlepiej zintegrowanego z portalami społecznościowymi), z ochroną przed spamem i możliwością moderacji wpisów.

Read more...  

Witam na łamach bloga smart.biz. Zdecydowałem się na prowadzenie bloga z potrzeby (obok mody rzecz jasna) pisania o pracy w mniej formalnej formie.

TechBlog ma być miejscem gdzie można znaleźć artykuły o narzędziach IT, pisanych z perspektywy programisty starającego się znaleźć lub opisać metody budowy rozwiązań informatycznych nie tylko dla inżynierów IT. Myślę, że blogowanie o pracy ma sens, jeśli łączy się z zainteresowaniami i może pomóc komuś, kto mierzy się z podobnymi problemami. Chciałbym, aby taki był TechBlog. Zapraszam do lektury!

Marcin Stępień

smart.biz.pl