tag ePUAP


Trzecia część cyklu o możliwościach integracyjnych ePUAP. Podsumowanie usług web-service i komunikacji przez skrytki.Read more...   Read more...  

EPUAP gościł już na łamach bloga w przekrojowym tekście, w którym starałem się przytoczyć opinie i klimat jaki powstał wokół projektu wdrożenia systemu. Rozwijając ten temat postanowiłem umieścić notatki, które zebrały się „w szufladzie" przy okazji moich przygotowań do realizacji jednego z projektów.

Opis przedstawia architekturę ePUAP z puntku widzenia integratora z odległości popularnego lotu ptaka. Jest tu lista składników i nieco o tym jak je łączyć.

Read more...  

ePUAP most

Koncepcja eUrzędu, obecna w praktyce już w wielu krajach UE (vide sąsiedzkie portal.gov.cz), w Polsce wciąż czeka na uruchomienie. Działania administracji - deklaracje (start w styczniu 2011?), testy (prikaz dla samorządów), nowelizacje ustaw(1) i ułatwienia (próba pominięcia wymogu stosowania podpisu cyfrowego) - każą nieśmiało liczyć na to, by w końcu załatwianie spraw urzędowych przez internet stało się codziennością.

Read more...